Reklama
Reklama

Można złożyć przez internet wniosek o pomoc żołnierzy w walce z pandemią

fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Aby usprawnić proces udzielania wsparcia powstała specjalna "Platforma Wsparcia WOT", dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do tej pory na platformie zarejestrowało się 2385 podmiotów, które złożyły 11,5 tys. wniosków o pomoc wojska. Platforma najbardziej efektywnie była wykorzystywana w maju i czerwcu. Po chwilowym uspokojeniu liczba wniosków znów rośnie.

Zachęcamy, aby jak największa ich liczba była składana za pośrednictwem naszej platformy - apeluje kpt. Marcin Misiak, oficer prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. "Platforma Wsparcia WOT" to aplikacja webowa. Mogą z niej korzystać tylko zarejestrowane podmioty. Aby dokonać rejestracji należy wysłać email z wnioskiem o rejestrację na adres: [email protected], w odpowiedzi wnioskodawca otrzyma wiadomość z prośbą o przesłanie szczegółowych danych niezbędnych do rejestracji. Po przejściu rejestracji użytkownik otrzymuje pełen dostęp do usługi - dodaje.

Całkowity nadzór nad składanymi wnioskami mają wojewodowie. Oni lub wskazane przez nich osoby zobowiązani są do oceny każdego wniosku oraz ostatecznie jego zatwierdzenia bądź odrzucenia. Zatwierdzony wniosek trafia bezpośrednio do 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Obsługa aplikacji ogranicza się do wypełnienia interaktywnego formularza, w którym wnioskodawca wskazuje miejsce i zakres pomocy oraz nadaje jej priorytet. Formularz ten jest widoczny dla koordynatora WOT ds. współpracy z 12WBOT który pod wskazany adres kieruje żołnierzy z pomocą. Co ważne - zlecający zadanie na bieżąco może śledzić postęp jego realizacji. Istotnym jest również fakt, że po zakończeniu zadania do wnioskodawcy trafią dodatkowe informacje dotyczące dalszych potrzeb lub wnioski - kończy kpt. Misiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro