Reklama
Reklama

Ranking rogali. Które najlepsze zdaniem naszych czytelników?

fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

Przedstawiamy wyniki naszej sondy.

Choć w tym roku dzień 11 listopada w Poznaniu nie będzie tak hucznie obchodzony jak zwykle nie oznacza to, że poznaniacy zrezygnują z tradycji zjedzenia w tym dniu wyjątkowego przysmaku, jakim jest rogal świętomarciński.

Choć w tym roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa nie będzie między innymi rogalowego kiermaszu, który tradycyjnie pojawiał się na ulicy Święty Marcin nie oznacza, że rogale nie będą dostępne. Będzie je można kupić w w cukierniach. We wtorek w naszej sondzie pytaliśmy czytelników, z której z cukierni rogale są najlepsze. Wzięło w niej udział niemal 1200 osób. Najwięcej Czytników uważa, że najlepsze rogale można kupić w pracowni cukierniczej Społem Expressowa (35% głosów), na drugim miejscu znajduje się Piekarnia-Cukiernia "Zagrodnicza"(14% głosów) a na trzecim cukiernia Liczbańscy (13% głosów).

Pamiętajmy, że oryginalne rogale świętomarcińskie mogą produkować cukiernie, które otrzymały certyfikaty. Certyfikaty wydawane są na trzy lata, ale proces produkcji smakołyków kontrolowany jest częściej. Po raz pierwszy rozdano je 13 lat temu. Od 2008 r. tradycyjnie wypiekany poznański rogal świętomarciński jest "Produktem o Chronionej Nazwie Pochodzenia w Unii Europejskiej". Listę certyfikowanych cukierni i piekarni można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro