Reklama

Wspólny Poznań - poznańscy radni łączą siły ponad podziałami. "Łączy nas miłość do naszego miasta"

archiwum
archiwum

Nowy klub utworzyli radni do tej pory związani z Lewicą, Prawem do Miasta, Koalicją Obywatelską oraz Prawem i Sprawiedliwością.

W skład nowego klubu wchodzi sześciu radnych, Przewodniczącym jest Przemysław Polcyn, wystąpił z klubu Koalicji Obywatelskiej a wiceprzewodniczącymi Łukasz Kapustka, który opuścił klub Prawa i Sprawiedliwości. W skład klubu mają także wejść: Halina Owsianna, Henryk Kania, którzy weszli do Rady Miasta z listy Lewicy oraz Dorota Bonk-Hammermeister i Paweł Sowa z listy Prawa do Miasta.

W sprawie utworzenia nowego klubu, został wysłany już wniosek do przewodniczącego rady - Grzegorza Ganowicza. Klub w Radzie Miasta Poznania mogą utworzyć minimum 3 osoby.

Mamy różne poglądy i pomysły. Łączy nas miłość do naszego miasta i chęć dyskusji, po to by znajdować najlepsze rozwiązania dla mieszkańców i dla rozwoju Poznania. Wolność, nieskrępowana partyjnymi interesami debata, niezależność opinii, różnorodność światopoglądowa, kreatywność, otwartość na dyskusję - te wartości przyświecają naszym działaniom. Są wśród nas osoby o poglądach konserwatywnych, czy liberalnych. Bycie w Radzie Miasta traktujemy jako zaszczyt i zobowiązanie względem mieszkańców. To Państwo wybierając nas, powierzyliście nam swoje nadzieje i problemy - to Wy nadajecie sens naszej obecności w Radzie Miasta Poznania. Dlatego postanowiliśmy powołać do życia klub, by móc skutecznie realizować zobowiązania jakich podjęliśmy się przed naszymi wyborcami - piszą na swojej stronie członkowie klubu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro