Reklama
Reklama

Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie Lechickiej / Naramowickiej

fot. PIM
fot. PIM

Zostanie wprowadzona w nocy z piątku na sobotę.

- Na fragmencie ulicy Lechickiej, za osiedlem Wilczy Młyn a przed skrzyżowaniem z ul. Naramowicką, powstanie przewiązka. To rozwiązanie polegające na przełożeniu ruchu w obu kierunkach na południową stronę przy jednoczesnym wyłączeniu północnej jezdni. Od 14 listopada prowadzone będą prace związane z budową takiego układu tymczasowego, głównie w pasie rozdziału ul. Lechickiej, co nie powinno powodować znaczących utrudnień dla kierowców - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Ruch zostanie przełożony na utworzoną przewiązkę, gdy tylko ona powstanie.

Tego samego dnia, a więc 14 listopada, zacznie obowiązywać zakaz skrętu w prawo z ulicy Lechickiej w Naramowicką dla jadących od strony ulicy Murawa i Naramowic. - Objazd poprowadzony zostanie przez ul. Hawelańską i dwukierunkowo przez Naramowicką po wybudowanej w ostatnim czasie drodze technologicznej. W następstwie zmian kierowcy jadący od ul. Lechickiej nie będą mogli skręcić do sklepu Biedronka przy ul. Naramowickiej - dodają.

Inaczej będą się tu poruszać także piesi i rowerzyści. - Zmierzając od Naramowic do przejścia w ciągu ul. Lechickiej poruszać się będą wschodnią stroną ul. Naramowickiej (do tej pory zachodnią), a dalej w kierunku os. Kosmonautów i Wilczego Młyna przy boisku oraz blokach nr 20 i 21.

W sobotę zaczną się także prace na wysokości Naramowickiej 172 i 213, przed skrzyżowaniem z Bolka. Są one związane z przebudową rejonu przyszłego skrzyżowania ul. Nowej Stoińskiego i Naramowickiej. - Pierwszym elementem będzie wprowadzenie zakazu parkowania po wschodniej stronie ul. Naramowickiej. Właścicieli pojazdów prosimy o przeparkowanie samochodów do nocy z 13 na 14 listopada. Po wyjeździe/usunięciu pozostawionych tam pojazdów będzie możliwe rozpoczęcie prac i wyłączenie wschodniego chodnika ul. Naramowickiej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro