Reklama
Reklama

Pacjenci z Covid-19 trafią do kolejnych poznańskich szpitali

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 1662222 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. 1662222 / pixabay.com

Trwa szykowanie covidowych łóżek w szpitalach klinicznych.

Nie tylko Hospicjum Palium będzie wkrótce przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak ustaliła Telewizja WTK, osoby z Covid-19 będą też leczone w innych poznańskich placówkach medycznych. Uniwersytet Medyczny otrzymał polecenie od Ministerstwa Zdrowia, by zwiększyć liczbę łóżek dla zakażonych. Dzięki zmianom w Poznaniu ma pojawić się 200 dodatkowych miejsc dla chorych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Z ustaleń dziennikarza WTK wynika, że o 10 zwiększy się liczba łóżek covidowych w szpitalu przy ulicy Polnej. Obecnie jest tam 25 takich łóżek, a będzie 35. W szpitalu im. Jonschera przy Szpitalnej dostępnych będzie 37 łóżek, a przy Przybyszewskiego 60 oraz 20 respiratorów. W szpitalu przy Długiej pacjenci z Covid-19 będą trafiać na cały oddział im przeznaczony. Powstanie on w miejscu oddziału hipertensjologii. Jak już wcześniej pisaliśmy - przekształcone w całości zostanie też Hospicjum Palium podlegające pod ten szpital. To nie koniec. Oddział Internistyczny szpitala przy Szamarzewskiego zostanie przekształcony w covidowy.

Pacjenci, którzy obecnie przebywają na łóżkach zamienianych w covidowe, zostaną wypisani do domów lub trafią na inne oddziały. Ostateczną decyzję w tę sprawie musi jeszcze podjąć wojewoda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro