Reklama

Apator Powogaz wyprowadza się z Poznania

Obecna siedziba spółki przy ulicy Janickiego | fot. Google Street View
Obecna siedziba spółki przy ulicy Janickiego | fot. Google Street View

Po sprzedaży terenu przy ulicy Janickiego, firma wyprowadzi się do podpoznańskiej miejscowości.

Apator Powogaz ma swoją siedzibę przy ulicy Klemensa Janickiego w Poznaniu. W styczniu poznańska spółka zawarła list intencyjny z firmą deweloperską w sprawie sprzedaży nieruchomości właśnie przy ulicy Janickiego 23. Miało tam powstać osiedle. Do sprzedaży miało dojść do końca pierwszego kwartału 2020 roku, ale do niej nie doszło. Z zakupem wstrzymał się zainteresowany inwestor. Przyznał, że musi zrewidować swoje plany w związku z panującą epidemią. Inwestor jednocześnie zapewniał, że chce wrócić do rozmów za kilka miesięcy.

Ostatecznie strony podpisały umowę przedwstępną opiewającą na ponad 60 mln złotych netto. Na jej mocy transakcja sprzedaży działki ma zostać sfinalizowana do końca roku. Ma tu powstać osiedle mieszkaniowe. Apator Powogaz do lutego 2022 roku będzie wynajmować teren.

Do tej pory pojawiały się informacje, że firma wynajmie nową siedzibę. Okazuje się jednak, że zdecydowano się na jej wybudowanie. Spółka poinformowała o swoich planach w komunikacie. Wynika z niego, że podpisała przedwstępną umowę z generalnym wykonawcą i jednocześnie właścicielem gruntu o powierzchni 2,4 ha. Chodzi o nieruchomość w podpoznańskich Żernikach. Apator Powogaz ma się przenieść do nowej siedziby na koniec I kwartału 2022 roku. Umowa opiewa na prawie 50 mln złotych netto, w tym jest koszt gruntu oraz wykonania inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro