Reklama

Opolska: ruszyły zapisy na mieszkania komunalne. Kto ma szansę?

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Trwa budowa komunalnego osiedla w rejonie ul. Opolskiej.

W pierwszym etapie inwestycji wznoszonych jest 5 bloków, w których powstanie 287 mieszkań. W każdym bloku do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o metrażu od 31 do 66 metrów kwadratowych. 38 lokali będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a dodatkowe 40 lokali będą miały możliwość takiego dostosowania.

Inwestycja ma być gotowa w pierwszym kwartale 2022 roku. Już teraz ruszają jednak zapisy, które potrwają do 31 marca 2021 roku.

- Oferta przeznaczona jest dla obecnych mieszkańców zasobu komunalnego. Pierwszeństwo do zamieszkania w tych blokach przysługuje obecnym najemcom mieszkań komunalnych, którzy nie mają zaległości czynszowych. Z uwagi na wyjątkową sytuację w kraju, zgłoszenia można będzie składać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej spółki w zakładce: www.zkzl.poznan.pl/opolska. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zgłosić swoje zainteresowanie poprzez dostarczenie pisma ze wskazaniem adresu zajmowanego lokalu i swoim numerem telefonu do jednej ze skrzynek podawczych znajdujących się przed Biurem Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub przed terenowymi Punktami Obsługi Klienta - poinformował Łukasz Kubiak z ZKZL.

Z osobami, które zgłoszą swoje zainteresowanie będą następnie kontaktować się pracownicy ZKZL. W związku z wyjątkową sytuacją w kraju oraz z dużym zainteresowaniem mieszkaniami przy ul. Opolskiej maksymalny termin kontaktu telefonicznego pracowników spółki z zainteresowanymi mieszkańcami to 31.05.2021. Osoby, które wyraziły już zainteresowanie mieszkaniem w nowej inwestycji nie muszą robić tego ponownie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro