Reklama
Reklama

Poznań wśród 20 miejsc w Europie, w których Amerykanom żyje się najlepiej

fot. UM Poznań

Takie zestawienie przedstawił prestiżowy Forbes.

Przygotowując zestawienie brano pod uwagę najbardziej przyjazne Amerykanom destynacje na naszym kontynencie, z najlepszą jakością życia i najlepszymi łączami internetowymi dla pracujących zdalnie.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Poznań jest jedynym polskim miastem, które znalazło się w zestawieniu. - Poznań jest jednym z największych miast w Polsce z najlepszą jakością życia, m.in. dzięki zieleni, małej przestępczości, a także wydarzeniom kulturalnym i towarzyskim - pisze Forbes. Uwagę zwrócono też na przystępność cenową miasta pod względem wynajmu mieszkań, a także cen żywności, które są niższe niż np. w Niemczech, Szwajcarii czy Francji.

- Poznań jest dobrym wyborem dla cyfrowych nomadów, wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą pracować w polskich filiach amerykańskich firm - podaje Forbes i zachęca wskazując, że 40% Polaków mówi po angielsku, a w miastach średnia jest jeszcze wyższa.

Jakie inne miasta trafiły do zestawienia? To m.in. Bruksela, Berlin, Cork, Dubrovnik, Basel, Wiedeń, Madryt, a także regiony - Toskania, Alzacja, Azory. Pełne zestawienie można zobaczyć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro