Reklama
Reklama

Trwa budowa składu PSŻ Poznań. Jeden z liderów zostaje w zespole

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Początek listopada to okres transferowy w polskich ligach żużlowych.

Skład budują również władze SpecHouse PSŻ Poznań. Cały proces rozpoczęto od przedłużenia umowy z trenerem, więc w sezonie 2021 Skorpiony ponownie poprowadzi Piotr Paluch. Szkoleniowiec pojawił się na Golęcinie rok temu, co było efektem nawiązania współpracy ze Stalą Gorzów.

W podobnych okolicznościach do PSŻ trafił Marcus Birkemose, który został jedną z rewelacji II ligi, a szczególnie dobrze spisywał się na własnym torze. Wszystko wskazuje na to, że nastolatek z Danii tym razem pozostanie w Stali - będzie tam mógł być wystawiany jako senior do lat 24 lub pod numerem 8 - nie wyklucza to jednak jego startów w Poznania na zasadzie gościa. Na ostateczne decyzje w tej sprawie musimy jeszcze poczekać, a piłka jest po stronie gorzowian.

Nową umowę z klubem podpisał Kevin Woelbert. Niemiec od kilku sezonów gwarantuje stabilny, wysoki poziom, a w tym roku zdobywał 2,213 punktu na bieg, co było wynikiem minimalnie słabszym od Birkemose.

Ponownie plastron ze Skorpionem przywdzieje także Robert Chmiel. W sezonie 2020, startując na zasadzie gościa, uzyskał średnią 1,115 pkt./bieg. Teraz będzie pełnoprawnym zawodnikiem klubu z Golęcina.

W Poznaniu zobaczymy również dwie nowe twarze. Umowy z drugoligowcem podpisali Tero Aarnio i Jonas Seifert-Salk. Fin dobrze spisywał się w sezonie 2019 (2,235 pkt./bieg), ale w minionych rozgrywkach ostatecznie ani razu nie zaprezentował się w barwach Kolejarza Opole. Z kolei Duńczyk wciąż czeka na swój oficjalny debiut w lidze polskiej.

Okno transferowe potrwa do 15 listopada.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 9.11.2020 r., godz. 12.24
    Aktualizacja
    poniedziałek, 9.11.2020 r., godz. 12.24
    Umowę z klubem przedłużył również Lars Skupień.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro