Reklama
Reklama

Protestują przeciwko zabudowie Doliny Cybiny: przy Wilczej mają powstać wille

Wizualizacja umieszczona na stronie internetowej dewelopera | fot. WFH

Mieszkańcy nie godzą się na to, by deweloper zabudował skarpę w pobliżu Stawu Browarnego.

Wille na Wilczej, bo o tę inwestycję chodzi, mają powstać przy ulicy Wilczej w sąsiedztwie Stawu Browarnego i osiedla Warzelnia. Ma to być 10 3-poziomowych apartamentów w zabudowie bliźniaczej. - Oczywistymi zaletami lokalizacji WFH są urokliwe i ciche sąsiedztwo oraz bezpośredni widok na Staw Browarny. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne dla spacerujących, rodzin, biegaczy oraz rowerzystów - czytamy na stronie internetowej inwestora. Zaznaczono tu również, że "inwestycja w przygotowaniu".

Swój sprzeciw w tej sprawie wyrażają mieszkańcy. Pod apelem o ochronę "zielonych płuc Poznania", który trafił do prezydenta Poznania oraz wojewody podpisało się 550 osób. Blisko 1200 podpisało petycję w internecie. Mieszkańcy zauważają, że inwestycja ma być realizowana na "przepięknej, ciągle dzikiej skarpie Doliny Cybiny". - Jeśli powstanie ta inwestycja, znikną ścieżki pieszo-rowerowe, które od dziesięcioleci umożliwiają mieszkańcom dojście od strony ul. Wilczej i Borsuczej do Doliny Cybiny. Nad Doliną będzie dominować widok budynków, z których każdy będzie miał szerokość 24 m (!) i wysokość 9,5 m (uwaga: według decyzji "liczoną od strony wejść do budynków zlokalizowanych w elewacji frontowej", czyli od strony Cybiny może okazać się o wiele wyższa!). Czy to przypadek, że ta decyzja nie określa precyzyjnie ilość kondygnacji? Trwale zostanie zdegradowany krajobraz Doliny Cybiny - czytamy w petycji.

Mieszkańcy piszą nie tylko o widoku na budynki zamiast na drzewa, ale też o ryzyku osunięcia się skarpy. - Będzie trzeba wzmocnić skarpę, a to pewnie prosta droga do wycinki pięknej zieleni tam rosnącej: bujnie kwitnących bzów, licznych głogów etc. - dodają mieszkańcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro