Reklama
Reklama

"Nie dajcie się zastraszyć!" Mazurek, Jaśkowiak i Ganowicz apelują do uczniów i nauczycieli

W internecie pojawił się wspólny apel Marty Mazurek, Jacka Jaśkowiaka i Grzegorza Ganowicza.

Na facebookowym profilu prezydenta Poznania pojawiło się nagranie wideo, w którym pojawiają się również Przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania RMP.

- Drodzy nauczyciele, drodzy uczniowie - nie dajcie się zastraszyć - mówi prezydent Jaśkowiak. - To nic innego jak próba zastraszania i cenzurowania młodych ludzi - dodał przewodniczący Ganowicz.

- Do decydentów mam taki apel - stwierdziła radna Mazurek, po czym kamera pokazała trzymany przez nią transparent. "Ministrze Czarnek, kuratorze Gaweł, przestańcie (nam) młodzież i grona pedagogiczne prześladować". To oczywiście apel do Przemysława Czarnka, od niedawna ministra oświaty, a także Roberta Gawła, wielkopolskiego kuratora oświaty. Hasło nawiązuje do popularnego w internecie nagrania, na którym Zbigniew Stonoga w wulgarny sposób zwraca się do Zbigniewa Ziobry.

- Rządy przemijają. A to co zrobicie dzisiaj, będzie z wami przez dziesięciolecia - zwracał się do młodzieży prezydent.

Wideo to efekt m.in. zapowiedzi kontroli w szkołach. Kuratorzy mają sprawdzić czy nauczyciele namawiali młodzież do udziału w protestach.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro