Reklama

Ulica na Sołaczu zamienia się w jezioro. 11 firm chce ją przebudować

fot. PIM

11 firm złożyło swoje oferty w przetargu na przebudowę ulicy Bocianiej.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, 9 z 11 propozycji mieści się w zakładanym budżecie (dwa podmioty oczekują więcej niż 1,2 mln zł, pozostałe mniej). Obecnie trwa analiza ofert. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 120 dni na wykonanie zadania.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Ul. Bociania jest obecnie nieutwardzoną drogą gruntową, na której po deszczach zbiera się woda. W ramach inwestycji zyska nie tylko nową nawierzchnię z kostki betonowej, na której dopuszczony będzie ruch pieszych. Zbudowane zostaną zjazdy do posesji. Powstanie również kanalizacja deszczowa i nowy zbiornik retencyjno-odparowujący, gromadzący nadmiar deszczówki, by nie zalewała ona ulicy - informują PIM.

Wykonawca prac zajmie się także budową kanału technologicznego, układaniem rur osłonowych sieci teletechnicznej, nasadzeniem zieleni i odpowiednim oznakowaniem przebudowanego układu komunikacyjnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie o burzach. Również dla Poznania
18℃
12℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro