Reklama
Reklama

Od soboty nowe limity w kościołach. To w Wielkopolsce na jednej mszy może być najwięcej osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej / FB

Chodzi o bazylikę w Licheniu, która jest największym kościołem w Polsce.

Od soboty w życie wejdą kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte będą teatry, kina i inne instytucje kultury. Zamknięta będzie większość sklepów w galeriach handlowych, a w pozostałych sklepach obowiązywać będą nowe limity klientów. Nowy limit zostanie też wprowadzony w kościołach - 1 osoba będzie przypadać na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.

Takie same obostrzenia dotyczące kościołów obowiązywały już wiosną. Jak przypomina Gazeta Wyborcza, to licheńska bazylika może przyjąć najwięcej wiernych w trakcie jednej mszy. Od soboty, zgodnie z limitami, będzie tu mogło uczestniczyć we mszy świętej jednocześnie prawie 500 wiernych (normalnie to nawet 10 000 osób). Tymczasem górny kościół Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zmieści "jedynie" 245 wiernych. Katedra w Gnieźnie będzie mogła przyjąć na mszę tylko 90 osób.

W samym Poznaniu numerem jeden jest fara, w której jednocześnie będzie mogło przebywać 130 osób. Choć katedra na Ostrowie Tumskim jest od niej większa, ze względu na odliczenie np. zamkniętych kaplic limit ustalono tu na 114 osób. O trzy osoby mniej wejdą od soboty do górnego kościoła na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro