Reklama
Reklama

Duży ruch w poznańskich centrach handlowych. Obawa, że "przed Świętami nie otworzą"

TK MAXX w Galerii Malta i długa kolejka do kasy | fot. Czytelniczka

Piątek będzie ostatnim dniem z galeriami handlowymi działającymi w pełnym zakresie.

Od soboty rząd wprowadza nowe obostrzenia w kraju. Duża zmiana zajdzie w galeriach handlowych. Otwarte od soboty będą jedynie punkty usługowe, sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy budowlane, zoologiczne oraz kioski usytuowane na terenie centrów handlowych.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak informują nas czytelnicy, w czwartkowe popołudnie w poznańskich centrach handlowych widać duży ruch. Do kas tworzą się długie kolejki, w których słychać obawy o to, że przed Świętami sklepy nie zostaną już otwarte. - A prezenty trzeba kupić - usłyszała nasza czytelniczka.

Przypomnijmy, że premier zapowiedział zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych do 29 listopada. Polacy boją się jednak lockdownu, który nie wiadomo kiedy może nastąpić i jak długo mógłby potrwać. Tymczasem zbliża się Boże Narodzenie, które zawsze oznacza ogromny ruch w sklepach związany z kupowaniem prezentów dla bliskich. Być może część poznaniaków zdecydowała się na zrobienie takich zakupów właśnie teraz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro