Reklama
Reklama

Stary Browar kończy 17 lat! Otwarto przebudowany plac przy obiekcie

fot. Stary Browar
fot. Stary Browar

Nowy wygląd zyskał teren od strony ulicy Ratajczaka.

Dokładnie 5 listopada 2020 roku przypada 17. rocznica otwarcia najsłynniejszego poznańskiego centrym handlowego - Starego Browaru. Z tej okazji właśnie dziś otwarto przebudowany plac przy budynku. Rano zdemontowano ogrodzenie placu budowy, który był zlokalizowany przy wejściu do Starego Browaru od strony ulicy Ratajczaka.

Remont placu rozpoczął się w marcu tego roku. - Cały teren zyskał nową nawierzchnię. Przed wejściem do Pasażu powstała fontanna, która będzie działać od wiosny do jesieni. W architekturę placu wkomponowano liczne ławki oraz siedziska w kształcie schodów od strony ul. Kościuszki. Zamontowano także kilkadziesiąt stojaków rowerowych - informuje Stary Browar.

Ale to nie koniec. posadzono tu 40 nowych drzew oraz 250 krzewów. Ogrodzenie pobliskiego parku przesunięto, by uzyskać efekt "wylewania się" zieleni w stronę ulicy Ratajczaka. - Większość nasadzonych roślin jest bezpośrednią kontynuacją zieleni parkowej - mam tu na myśli platany, lipy, kasztanowce, derenie, irgi i hortensje. Zupełną nowością natomiast są ozdobne jabłonie i trawy oraz setki kwiatów - głównie gatunków miodnych - tłumaczy Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem.

Przypomnijmy, że w 2003 roku otwarto do użytku pierwszą część Starego Browaru - atrium. W 2007 roku otwarto natomiast pasaż. Centrum właśnie szykuje się do... zamknięcia większości sklepów ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd od najbliższej soboty. Zgodnie z decyzją premiera, w centrach handlowych działać będą mogły jedynie sklepy i punkty spożywcze, drogerie, apteki oraz punkty usługowe.

Stary Browar, podobnie jak wszystkie centra handlowe w Polsce, obawia się o negatywne skutki obostrzeń. - Tradycyjnie jesień to okres największych obrotów z uwagi na sezon jesienno-zimowy, popularne akcje rabatowe, np. Black Friday i nadchodzące święta, dlatego wiele firm liczyło na to, że po straconym sezonie wiosenno-letnim, uda im się odrobić część strat w drugiej połowie roku - mówi Kowalak. - Mamy wielką nadzieję, że otwarcie galerii nastąpi najpóźniej na początku grudnia i że w tym gorącym przedświątecznym okresie będziemy mogli być otwarci dla naszych klientów również w niedziele - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro