Reklama

Urząd Marszałkowski doczeka się nowej siedziby!

Prezydent Poznania wyraził zgodę na rozebranie budynku przy Alejach Niepodległości, w którym mieszczą się Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i bilioteka pedagogiczna. Na miejscu budowli powstanie, prawdopowodobnie do 2012 roku, nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Przeciw wyburzeniu budynku protestowali architekci tłumacząc, że jest to jeden z nielicznych zabytków czasów socrealistycznych.

Początkowo planowano, że budynek, który zostanie wybudowany będzie miał 10 kondygnacji i 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Tak duża przestrzeń pozwoliłaby na umieszczenie wszystkich departamentów w tym samym budynku. Dziś, są one rozrzucone po całym mieście. Budowa nowej siedziby miałaby kosztować około 100 milionów złotych.

Od 1999 roku Urząd Marszałkowski nie dysponuje własnymi pomieszczeniami. Dzierżawi je w siedmiu miejscach Poznania. Odległości dzielące różne departamenty urzędu, utrudniają pracę pracownikom i petentom.

Ale odległości dzielące budynki nie są najważniejszym problemem. W najnowszych pomieszczeniach znajdujących się w Victoria Center - 50 osób pracuje na jednej sali. Jeszcze mniej miejsca mają urzędnicy pracujący na Piekarach. W Urzędzie Marszałkowskim pracuje ponad pół tysiąca pracowników. Już teraz często się zdarza, że w jednym niewielkim pokoju pracuje nawet 7 osób.

Dziś, niewiadomo jak będzie wyglądał budynek. Wiemy tylko, że projektanci będą musieli nawiązać do tzw. Ringu Stubbena (czyli do wyglądu i wysokości budynków znajdujących się przy Alejach Niepodległości).

Czy Twoim zdaniem to dobrze, że socrealistyczny budynek ODN zostanie zburzony?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro