Reklama
Reklama

Kobiety strajkowały w Przeźmierowie i Suchym Lesie

fot. Damian Nowicki My Photo Way
fot. Damian Nowicki My Photo Way

Nie tylko ulice Poznania są areną strajku kobiet.

W środowy wieczór ponad 100 osób zebrało się w Przeźmierowie - to oczywiście kolejna odsłona protestów przeciwko niedawnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na 4-miesięczne płatne staże. Aplikuj do 16 czerwca!
REKLAMA

Uczestnicy spotkali się na rynku, a następnie przemaszerowali ulicami Przeźmierowa. Nie zabrakło przemówień, a także okolicznościowych transparentów i okrzyków.

Trasa spaceru przebiegała m.in. w okolicy kościoła, którego strzegło kilkadziesiąt osób. Całe wydarzenie zabezpieczała policja, obyło się bez incydentów.

Podobne wydarzenie zapowiadano na środę również w Suchym Lesie. W najbliższych dniach protesty odbędą się ponadto w Luboniu, Wrześni, Koninie, Lesznie, Pile Trzciance i innych wielkopolskich miastach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
10.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro