Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie: od piątku zmiany na Wierzbięcicach. Trzeba przeparkować samochody

fot. ZDM

Trwają prace związane z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie.

W związku z tym w piątek rozpocznie się proces związany ze zmianami w organizacji ruchu na ul. Wierzbięcice. Na odcinku od ul. Krzyżowej do ul. Czajczej rozpoczną się prace obejmujące wymianę oznakowania poziomego i pionowego, wyznaczenie miejsc postojowych zgodnych z projektem SPP i kontraruchu rowerowego. W tym czasie obowiązywać będzie tutaj zakaz zatrzymywania się.

- Dotychczasowy kierunek ruchu na wspomnianym wyżej odcinku ul. Wierzbięcice zostanie utrzymany. Będzie to ulica jednokierunkowa, a pojazdy poruszać się będą od ul. Krzyżowej w stronę ul. Czajczej. Nie dotyczy to rowerów - podobnie jak na pozostałych ulicach jednokierunkowych na terenie wildeckiej SPP, na ul. Wierzbięcice wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy. Parkowanie docelowo będzie odbywać się równolegle po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Krzyżowej do ul. Św. Jerzego, a od ul. Św. Jerzego do Czajczej równolegle po wschodniej stronie ulicy i ukośnie po stronie zachodniej - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Podczas prac na ul. Wierzbięcice obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Informują o tym znaki drogowe ustawione na pięć dni przed rozpoczęciem robót, a także ulotki umieszczane za wycieraczkami aut przez Straż Miejską. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właścicieli, podobnie jak miało to miejsce w przypadku ul. Krzyżowej i Powstańczej.

- Wymiana oznakowania i związane z nią ograniczenie parkowania na ul. Wierzbięcice powinny potrwać do 7 listopada br. Będzie to zależeć głównie od warunków atmosferycznych. Opady deszczu uniemożliwiają malowanie oznakowania poziomego - również jeżeli deszcz padał dzień przed zaplanowanymi pracami i nawierzchnia ulicy jest nadal mokra - zaznacza ZDM.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac na poszczególnych ulicach. Opłaty za postój zaczną być pobierane dopiero po uruchomieniu SPP na Wildzie, które jest planowane na 1 lutego 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro