Reklama

Budowa trasy tramwajowej na Naramowice: będą ułatwienia na jednej z ulic

Na wniosek mieszkańców zmieniła się organizacja ruchu na ul. Skotarskiej, na odcinku od ul. Włodarskiej do ul. Dobrowolskiego.

Ułatwienie poruszania się w czasie budowy trasy tramwajowej polega na wprowadzeniu na tym odcinku ul. Skotarskiej ruchu dwukierunkowego. Dotychczasowy kontrapas został zawieszony, ale w dalszym ciągu rowerzyści mogą przejeżdżać w obu kierunkach na zasadach ogólnych.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Nową organizację ruchu wprowadzono gdy tylko pojawiły się sprzyjające warunki pogodowe. Zmiana przyczyni się również do usprawnienia przejazdów podczas planowanej przebudowy skrzyżowania ul. Naramowickiej, Włodarskiej i Ziarnistej, przez które przeprowadzona zostanie trasa tramwajowa. W tym rejonie planowany jest również przystanek Włodarska, do którego pierwsze tramwaje będą mogły dojeżdżać wiosną 2021 r. - informują urzędnicy PIM.

Jak zapewniają przedstawiciele PIM o pracach związanych z przebudową skrzyżowania ul. Naramowickiej, Włodarskiej i Ziarnistej będą informować na bieżąco.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro