Reklama

Wielkopolska Izba Lekarska dofinansuje testy na Covid-19 dla lekarzy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT
Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT

- Każdy lekarz, lekarz dentysta powinien mieć możliwość wykonania testu w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2 - informuje prezes WIL.

W ramach programu "Test dla lekarza" od 2 listopada medycy mają możliwość zgłaszania się do wykonania testów PCR w kierunku Covid-19. W Wielkopolsce taki test lekarze mogą wykonać w kilkunastu punktach, m.in. w Poznaniu, Pile i Kaliszu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- W sytuacji epidemiologicznej, w jakiej jesteśmy, każdy lekarz, lekarz dentysta powinien mieć możliwość wykonania testu w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2. Nasz program jest odpowiedzią na pytania wszystkich tych lekarzy, którzy nie mają możliwości wykonania testu u żadnego ze swoich pracodawców, czy zleceniodawców i lekarzy emerytów nie mających możliwości wykonania testu poza systemem POZ - zaznacza Artur de Rosier, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Lekarze płacą za test 150 złotych, resztę pokrywa WIL.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro