Reklama
Reklama

Kolejny szpital w regionie przyjmie chorych na Covid-19. Brakuje w nim personelu

fot. Szpital Oborniki

45 łóżek covidowych utworzono w szpitalu w Obornikach.

To wojewoda wielkopolski zdecydował o utworzeniu w obornickim szpitalu oddziału dla osób zakażonych koronawirusem. Wśród 45 łóżek przeznaczonych dla zakażonych pacjentów jest jedno z respiratorem. Jak podaje lokalny portal oborniki.com.pl, przeorganizowanie szpitala nie należało do łatwych zadań. Obecnie na oddziale wewnętrznym znajduje się jedynie 6 łóżek, a całkowicie zawieszono oddział dziecięcy, do którego trafiły covidowe łóżka.

W szpitalu występują spore problemy kadrowe. Dyrekcja zwróciła się z apelem do medyków o zgłaszanie się do pracy. - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach zatrudni lekarzy, pielęgniarki, ratowników oraz opiekunów medycznych do leczenia pacjentów z COVID-19. Warunki do uzgodnienia. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu - czytamy w informacji umieszczonej na stronie internetowej lecznicy.

Przypominamy, że trwa także nabór pracowników, którzy będą obsługiwać szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu. TUTAJ dostępne są wszystkie szczegóły.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro