Reklama

Ławica: zamiast na Wyspy Brytyjskie trafili za kratki. Powodem zaległe alimenty

fot. Straż graniczna, archiwum
fot. Straż graniczna, archiwum

Na poznańskim lotnisku podczas minionego weekendu zatrzymano trzech mężczyzn.

26-latek chciał polecieć do Dublina, jednak podczas kontroli jego dokumentów okazało się, że poszukiwany był na podstawie wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie listu gończego. Powodem poszukiwania było uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

- Kolejnego poszukiwanego Polaka funkcjonariusze zatrzymali podczas kontroli dokumentów podróżnych odlatujących z Ławicy do Londynu. 41-letni mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego. Powodem poszukiwania także było uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego - relacjonowała mjr Joanna Konieczniak.

Z kolei 1 listopada ustalono, że 23-letni Ukrainiec, który zgłosił się do kontroli dokumentów, powinien trafić do aresztu śledczego, a nie na pokład samolotu. - Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania potwierdzono aktualność poszukiwań i ustalono, że cudzoziemiec ma do odbycia 125 dni kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny w wysokości blisko czterech tysięcy złotych - wyjaśniła mjr Konieczniak.

Ostatecznie Ukrainiec zdecydował się na wpłacenie wymaganej kwoty na konto bankowe sądu, dzięki czemu został zwolniony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro