Reklama

Protestujący ponownie blokowali poznańskie ulice. Na placu Wolności wsparli ich motocykliści

fot. Lens Trav
fot. Lens Trav

Trwają zapowiadane blokady ulic.

Akcja odbywa się w Poznaniu i miastach na terenie całej Polski. Powodem jest protest przeciwko niedawnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. - Blokady mają się rozpocząć punktualnie o 16.00. - W poniedziałek BLOKADY w całej Polsce. Tam gdzie możecie, tam gdzie jesteście, tak jak czujecie. Dotkliwie. Do skutku. Od 16:00 blokujemy miasto! Robimy wszystko, aby zatrzymać co się da. #ToJestWojna a to oznacza, że nasze działania zabolą wszystkich uczestników ruchu, ale nijak się to ma do bólu, który kobietom fundują skrajnie prawicowe organizacje z rządem i kościołem na czele - informowali organizatorzy.

Nie podano szczegółowych lokalizacji, ale obecnie zablokowany jest m.in. most Dworcowy. Uczestnicy protestu pojawili się również na największych poznańskich rondach czy ul. Głogowskiej.

Z powodu utrudnień MPK musiało skierować na objazdy część linii autobusowych i tramwajowych. Sytuacja w tym zakresie jest jednak bardzo dynamiczna.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 2.11.2020 r., godz. 18.48
  Aktualizacja
  poniedziałek, 2.11.2020 r., godz. 18.48
  Blokowane wcześniej ulice są już przejezdne.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 2.11.2020 r., godz. 20.58
  Aktualizacja
  poniedziałek, 2.11.2020 r., godz. 20.58
  Uczestnicy strajku, podobnie jak w ostatnich dniach, po zaprzestaniu blokowania ulic spotkali się na placu Wolności. Frekwencja była wyraźnie niższa niż w ubiegłym tygodniu, protestujących wsparło jednak m.in. kilkuset motocyklistów. Tłum skandował m.in. hasła antyrządowe i sprzeciwiające się ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro