Reklama
Reklama

Zamiast konsoli wysłał nabywcy połamaną dachówkę. Sprawiedliwość go dopadła

fot. policja

Do policjantów z Leszna zgłosił się mieszkaniec województwa lubelskiego, który zamiast opłaconej konsoli do gier otrzymał połamaną dachówkę.

Mężczyzna w ubiegłym tygodniu zgłosił się do funkcjonariuszy. - Za pośrednictwem jednego ze znanych internetowych serwisów ogłoszeniowych zakupił konsolę do gier za kwotę kilkuset złotych. Po uiszczeniu opłaty kurierowi i rozpakowaniu przesyłki, okazało się, że zamiast zamówionego sprzętu w przesłanej paczce otrzymał połamane kawałki pokruszonej dachówki. Z ogłoszenia wynikało, że nadawcą przesyłki jest mieszkaniec gminy Wijewo - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci postanowili "odwiedzić" nadawcę przesyłki. Na miejscu zastali młodego mężczyznę, który niedawno wprowadził się pod ten adres. - W zajmowanych przez niego pomieszczeniach znajdowały się między innymi potwierdzenia nadania przesyłek pocztowych oraz puste i zapakowane kartony z dachówką wewnątrz. Mężczyzna posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi - dodaje.

Ale to nie koniec. W mieszkaniu, konkretnie w szafie na ubrania, znaleziono pięć krzewów marihuany i kilka gramów narkotyków. 25-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego został zatrzymany/ Postawiono mu zarzuty oszustwa, uprawy marihuany oraz posiadania narkotyków.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna dopuścił się większej liczby oszustw. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Grozi mu 8 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro