Reklama
Reklama

Balot słomy i transparent z napisem "zdrajca" na płocie poznańskiego senatora KO

fot. Marcin Bosacki / FB
fot. Marcin Bosacki / FB

Marcin Bosacki pokazał jak wygląda dziś wejście na jego posesję.

- Dziś w nocy anonimowi "bohaterowie" wywiesili na naszym płocie oszczercze hasła i wyrzucili przed bramą balot słomy. Mówię Wam: jesteście prowokatorami i tchórzami - grzmi na Facebooku poznański senator Koalicji Obywatelskiej. - Razem z żoną szczerze szanujemy pracę polskich rolników i to dzięki m.in. mojej aktywności w Senacie ustawa zwierzęca w absurdalnej formie zaproponowanej przez Kaczyńskiego i PiS NIE WEJDZIE W ŻYCIE - dodaje.

Bosacki podkreśla, że to dzięki pracy Senatu naniesiono poprawki w ustawie zwierzęcej. - W efekcie: pojawiły się jasne kryteria ewentualnych odszkodowań, za utracone zyski, spłaty kredytów, dotacje unijne, usunięto zakaz uboju religijnego drobiu, przedłużono okres przejściowy zamykania farm futrzarskich do 2,5 roku. Tak, uważam, że ten rodzaj działalności należy w Polsce zakończyć, ale w sposób cywilizowany, wprowadzono 5-letni okres przejściowy na ubój religijny bydła. To powoduje, że nad uregulowaniem tej sprawy mógłby decydować następny parlament, bez obecnego dyktatu PiSu i pracy w kilkanaście godzin - podkreśla.

Senator przyznaje, że rozmawiał na ten temat z wieloma rolnikami, w tym przedstawicielami Agrounii czy Wielkopolskiej Izby Rolniczej. - Zaśmiecanie i wywieszanie kłamliwych napisów na domach przez anonimowych sprawców to tchórzostwo i prowokacja - kończy.

Marcin Bosacki nie jest pierwszym politykiem, przed którego domem w ostatnich dniach pojawiła się słoma i transparenty. W innych miastach zdarzało się, że do słomy dołączał obornik. Miał to być wyraz sprzeciwu wobec polityków, którzy mają nie szanować rolników.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro