Reklama

Volkswagen Group Polska ma nowego prezesa

fot. VGP

W branżowych mediach padają stwierdzenia, że to niespodziewana informacja.

Nie chodzi o fabrykę Volkswagen Poznań, a o inną mieszącą się w naszym mieście firmę - Volkswagen Group Polska. To największa spółka importerska w Polsce zatrudniająca tysiące pracowników. W poniedziałek VGP poinformował, że od 2 listopada ma nowego prezesa.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

- Pavel Solc objął stanowisko Prezesa Zarządu Volkswagen Group Polska, największej spółki importerskiej w Polsce. Zastąpił dra Wolfa-Stefana Spechta, który po zakończonym kontrakcie, w centrali koncernu objął stanowisko Head of Group National Sales Companies Steering and Group Mobility - podaje Volkswagen Group Polska.

Solc od 22 lat pracuje w ramach Grupy Volkswagen. Najpierw w Czechach, w strukturach marki Skoda, a następnie w Wielkiej Brytanii. - W 2010 roku wrócił do Czech do centrali marki Skoda i objął stanowisko Regional Manager, odpowiadając za różne kraje Europy Zachodniej, w tym największe rynki, takie jak Niemcy czy Francja. Od 2016 roku do końca października tego roku pracował jako Dyrektor Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią. Przez ostatnie 4,5 roku był również członkiem Rady Nadzorczej Volkswagen Group Polska - dodaje.

Dr Wolf-Stefan Specht od 2017 roku był prezesem VGP. Od 1 listopada pracuje w Niemczech, w centrali koncernu. Został Head of Group National Sales Companies Steering and Group Mobility. Ma także być przewodniczącym Rady Nadzorczej VGP.

Volkswagen Group Polska ma swoją siedzibę przy ulicy Krańcowej w Poznaniu. W skład grupy wchodzi ponad 300 dealerów sześciu marek działających w całym kraju. To salony marek Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, VW Samochody Dostawcze oraz Porsche.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro