Reklama
Reklama

Protestujący znowu chcą zablokować miasto!

Tak było tydzień temu | fot. Przemysław Łukaszyk
Tak było tydzień temu | fot. Przemysław Łukaszyk

Na 16.00 w poniedziałek zaplanowano kolejne blokady komunikacyjne w polskich miastach.

Protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który ma w poniedziałek zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw, nie poddają się. Na poniedziałek zaplanowano kolejną odsłonę protestów. tym razem ponownie mają to być blokady miast.

Blokady mają się rozpocząć punktualnie o 16.00. - W poniedziałek BLOKADY w całej Polsce. Tam gdzie mozecie, tam gdzie jesteście, tak jak czujecie. Dotkliwie. Do skutku - piszą organizatorki akcji. - Od 16:00 blokujemy miasto! Robimy wszystko, aby zatrzymać co się da. #ToJestWojna a to oznacza, że nasze działania zabolą wszystkich uczestników ruchu, ale nijak się to ma do bólu, który kobietom fundują skrajnie prawicowe organizacje z rządem i kościołem na czele - dodają.

Podobnie jak w przypadku pierwszej blokady, nie są podawane szczegółowe lokalizacje, w których pojawią się protestujący. Ostatnio zablokowano m.in. rondo Kaponiera, co mocno dało się we znaki kierowcom. Blokowany ma być ruch tramwajowy, samochodowy, autobusowy, dojazdy do lotniska, dworca, a także drogi wylotowe z miasta, w tym dojazdy do A2 czy S11 i S5. Blokada ma trwać do 19.00.

Blokada nie jest jedyną poniedziałkową odsłoną protestu. Na 19.00 zaplanowano spotkanie na placu Wolności. Mają w nim wziąć udział m.in. motocykliści, którzy przyjadą na plac z okolic Stadionu Miejskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro