Reklama

Kolejny protest. Manifestujący zawiesili postulaty na drzwiach Urzędu Wojewódzkiego, w poniedziałek zablokują ulice

fot. L.T.
fot. L.T.

Na placu Wolności w Poznaniu znów zebrało się sporo osób.

Choć pierwotnie akcja miała się w niedzielę nie odbyć zapadły decyzje, że protesty nie zostaną przerwane. Będziemy codziennie. Aż do skutku. Tak obiecaliśmy i tak będzie. Mimo zmęczenia - poinformowali organizatorzy wydarzenia, które rozpoczęło się o godzinie 19:00.


Grupa manifestujących osób dziś z placu Wolności wybrała się na "spacer" ulicami Poznania pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości, gdzie odczytano postulaty. Kartka z żądaniami na koniec zawisła na drzwiach urzędu. Manifestujący pozostawili w tym miejscu też kwiaty i znicze.

Około godziny 20 manifestacja zakończyła się. Podobnie jak w poprzednich dniach na poznańskich ulicach pojawiła się spora grupa policjantów. Było spokojnie.

Na poniedziałek zapowiedziano kolejną blokadę miasta. Od 16:00 blokujemy miasto! Robimy wszystko, aby zatrzymać co się da. #ToJestWojna a to oznacza, że nasze działania zabolą wszystkich uczestników ruchu, ale nijak się to ma do bólu, który kobietom fundują skrajnie prawicowe organizacje z rządem i kościołem na czele - przekazują organizatorzy - Strajk Kobiet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
17.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro