Reklama
Reklama

Wstępnie protestu miało w niedzielę nie być, ale manifestujący znów spotkają się na placu Wolności

fot. Lens Trav
fot. Lens Trav

To już 10 dzień protestów w Poznaniu.

Manifestacje odbywają się od ubiegłego tygodnia. To pokłosie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Protesty odbywają się w Poznaniu każdego dnia - w niedzielę miało ich nie być.

Po 9 dniach na ulicy nadszedł czas na regenerację, ładowanie baterii i przegrupowanie sił. Jeśli macie jeszcze trochę energii zanim ruszymy dalej, róbcie jutro (i w kolejne dni! bo czemu właściwie nie?) własne akcje - może jazda oznakowanymi strajkiem samochodami? dalsza pomoc osobom sprzedającym kwiaty i znicze? Liczymy na wasze pomysły - pokażcie swoja kreatywność i wrzucajcie zdjęcia na wydarzenie. Do zobaczenia niebawem! - czytamy na profilu na FB organizatorów strajku.

Po południu poinformowano, że na placu Wolności odbędzie się protest "Słowa Na Niedzielę" w ramach akcji #ToJestWojna. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 19:00. Będziemy codziennie. Aż do skutku. Tak obiecaliśmy i tak będzie. Mimo zmęczenia - piszą organizatorzy i dodają, że z placu Wolności przejdą przed siedzibę wojewody wielkopolskiego, gdzie złożone zostaną kwiaty i znicze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro