Reklama
Reklama

Dziś akcja "Cały Poznań kupuje znicze!" Na placu Wolności ułożą z nich 8 gwiazd

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Wydarzenie ma na celu między innymi zwrócić uwagę na trudną sytuację osób sprzedających kwiaty i znicze przy cmentarzach.

Akcja "Cały Poznań kupuje znicze!" zaplanowana jest na niedzielę. Organizatorzy zapraszają na plac Wolności o godzinie 17:00. To będzie nasz wspólny niemy protest przeciwko władzy, która nie liczy z nikim i z niczym, przeciwko władzy która nie potrafi, ani słuchać, ani rozmawiać, przeciwko władzy, która nie szanuje swoich obywatelek i obywateli, przeciwko władzy, która potrafi tylko straszyć i grozić - zapowiada Tomasz Adamiec, rzecznik prasowy KOD WIELKOPOLSKA .

W wyniku decyzji Mateusza Morawieckiego tysiące zniczy, które miały być przeznaczone na groby naszych bliskich pierwszego listopada zostaną w naszych domach. Kolejne miliony zakupione przez przedsiębiorców nie zostaną przez nich sprzedane, powodując ogromne straty materialne
- piszą organizatorzy wydarzenia.
My, kobiety z poznańskiego KODu zachęcamy, aby każdy, kto planował kupić znicze, nie rezygnował z tego. Pomożemy w ten sposób naszym lokalnym przedsiębiorcom.
Prosimy, aby każdy, kto posiada już w domu takie znicze, nie chował ich na przyszły rok. Spotkamy się wszyscy 1 listopada o godzinie 17.00 na placu Wolności i ułóżmy z nich wielki symbol OŚMIU GWIAZD jako nasz niemy protest przeciwko autorytarnym, niszczącym już absolutnie wszystko w tym kraju rządom Kaczyńskiego i PISu. - piszą organizatorzy.
Niech tych zniczy zapłoną tysiące, a z kosmosu będzie widocznie wielkie ***** ***
- dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro