Reklama
Reklama

Cmentarze zamknięte. Kibice Lecha przesuwają termin zbiórki na renowacje mogił powstańców

fot. Kibice Lecha Poznań / FB
fot. Kibice Lecha Poznań / FB

Termin zbiórki został przesunięty o tydzień.

To już tradycja. Kibice Lecha Poznań co roku, zbierają pieniądze z przeznaczeniem na renowację mogił osób walczących w Powstaniu Wielkopolskim. Licznej grupy wolontariuszy nie sposób nie zauważyć. Z puszkami pojawią się na kilkudziesięciu cmentarzach w całym regionie. W ubiegłym roku kibiców wspierali terytorialsi. Udało się zebrać ponad 400 tysięcy złotych.

W tym roku pomimo bardzo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa kibice Lecha Poznań nie zamierzali się poddać. Zapowiedzieli, że nie zrezygnują ze stacjonarnej zbiorki i mieli zamiar w okresie Wszystkich Świętych pojawić się z puszkami na wielkopolskich cmentarzach. Jednak po wczorajszej decyzji rządu wszystko się zmieniło - cmentarze zostały zamknięte do 2 listopada włącznie. Nie oznacza to, że tegorocznej zbiórki kibiców nie będzie.

W tej chwili podjęliśmy - w tej chwili wydaje się nam jedyną słuszną decyzję - o przeniesieniu Zbiórki Powstańczej na 7 i 8 listopada - napisali na swoim profilu na portalu społecznościowym Kibice Lecha Poznań. Organizatorzy zbiórki zachęcają też do wpłat na konto i za pośrednictwem portalu zrzutka.pl - wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro