Reklama
Reklama

Wiceminister o organizatorach strajków: mają być traktowani jak przestępcy. Grozi im 8 lat więzienia

fot. Grzegorz Stempiński, Pozdron.pl
fot. Grzegorz Stempiński, Pozdron.pl

Władza zapowiada poważne konsekwencje dla organizatorów Strajków Kobiet.

Kilka dni temu odpowiednie polecenia w tej sprawie wydał już Prokurator Krajowy. Karanie organizatorów zapowiedział również na antenie Radia Maryja Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. - Wszyscy prokuratorzy w Polsce mają traktować organizatorów nielegalnych zgromadzeń jak przestępców. Będą stawiane zarzuty. Będzie grozić im nawet do 8 lat więzienia w związku z narażeniem na utratę życia lub zdrowia, bo sytuacja z epidemią jest poważna. Całe wysiłki państwa są skierowane na to, żeby zachować wydolność służby zdrowia, aby każdy, kto tego potrzebuje, nie został pozostawiony samemu sobie. (...) Nie może być jakiejkolwiek tolerancji dla bezprawia. Podobne wytyczne zostały wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w stosunku do policji - powiedział polityk, cytowany przez radiomaryja.pl.

Kar mogą spodziewać się również osoby zakłócające przebieg mszy świętych. - Kodeks karny nie został uchwalony przez Zjednoczoną Prawicę, konserwatywnych polityków. On został uchwalony w czasach, kiedy premierem był Cimoszewicz, kiedy rządził Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wtedy rządziła lewica. Uchwalono Kodeks karny, w którym wprost wskazano, że grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet jej pozbawienie, jeżeli ktoś złośliwie przeszkadza w sprawowaniu kultu religijnego, niezależnie od obrządku. Wściekły atak jest skierowany w stronę kościołów. Nie może być zgody, żeby nasze chrześcijańskie dziedzictwo było w taki sposób atakowane - podkreślił Woś.

Jak dodał, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, a prokuratura musi zebrać takie dowody, które później obronią się w sądzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro