Reklama
Reklama

Decyzja o ewentualnym unieważnieniu pozwolenia na budowę zamku w Stobnicy znów odsunięta w czasie

fot. Śladami PRL / YouTube
fot. Śladami PRL / YouTube

Obecnie trwa kontrola budowli w Stobnicy.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach rozpoczął 9 października br. działania kontrolne w związku z realizowaną inwestycją w Stobnicy. Równocześnie decyzja w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Starosty Obornickiego dotyczącej pozwolenia na budowę obiektu w Stobnicy została odsunięta w czasie z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego - poinformował Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

W związku z tym wojewoda wielkopolski przedłużył postępowanie administracyjne z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego w odniesieniu do uwag złożonych przez jednego z mieszkańców gminy Oborniki. Na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe określenie ostatecznego wyniku - aktualnie zakładany termin wydania decyzji to 30 listopada - dodaje Stube.

Przypominamy. W sierpniu wojewoda wielkopolski zawiadomił o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji starosty obornickiego dotyczącej pozwolenia na budowę obiektu mieszkalnego i gospodarczego na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Wniosek w tej sprawie złożył do wojewody prokurator okręgowy w Poznaniu. Pismo prokuratury dotyczy stwierdzenia nieważności decyzji z uwagi na rażące naruszenie prawa oraz wstrzymania jej wykonania. Postępowanie administracyjne miało wstępnie potrwać do połowy września, jednak cały czas jest przekładane.

Już wielokrotnie o tej inwestycji pisaliśmy na łamach naszego portalu. Zamek ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań.
Wiosną ubiegłego roku sprzeciw wobec budowy wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Wówczas informowano, że inwestycja zajmuje większy teren niż deklarowano. Konkretnie zajmuje więcej niż 2 hektary, a tym samym taka inwestycja wymaga uzyskania decyzji środowiskowej, której inwestor w tym przypadku nie posiada.

Już wcześniej pisaliśmy też o zatrzymaniu 7 osób w związku z tą sprawą. To m.in. inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji, a także urzędnicy Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Wszystkim zarzuca się przestępstwa urzędnicze - m.in. nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro