Reklama
Reklama

Kurator apelował do dyrektorów szkół, aby nie angażowali się w protesty społeczne. "W czasie prywatnym mają prawo wyrażać własne poglądy"

fot. Lens Trav

Na list Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odpowiada zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Panie Kuratorze, informuję, iż dyrektorzy szkół i przedszkoli w swoim czasie prywatnym mają prawo wyrażać swoje własne poglądy w ramach praw określonych Konstytucją RP! - napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Oto pełna treść komunikatu, który możemy znaleźć między innymi na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu adresowanego do dyrektorów szkół:

"W ramach nadzoru pedagogicznego Wielkopolski Kurator Oświaty prosi o nieangażowanie się Państwa Dyrektorów w protesty społeczne. Jakakolwiek forma agitacji politycznej na terenie szkoły lub placówki jest niedopuszczalna. Forma edukacji zdalnej nie zwalnia z obowiązku informowania uczniów o zasadach bezpieczeństwa, określonych w § 1 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020, poz. 1871). Jednocześnie przypominam o Państwa odpowiedzialności i obowiązkach w zakresie nadzoru pedagogicznego oraz przestrzegania zasad etyki zawodowej przez nauczycieli. / Wielkopolski Kurator Oświaty, Robert Gaweł".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro