Reklama
Reklama

Kurator apelował do dyrektorów szkół, aby nie angażowali się w protesty społeczne. "W czasie prywatnym mają prawo wyrażać własne poglądy"

fot. Lens Trav
fot. Lens Trav

Na list Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odpowiada zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Panie Kuratorze, informuję, iż dyrektorzy szkół i przedszkoli w swoim czasie prywatnym mają prawo wyrażać swoje własne poglądy w ramach praw określonych Konstytucją RP! - napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Oto pełna treść komunikatu, który możemy znaleźć między innymi na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu adresowanego do dyrektorów szkół:

"W ramach nadzoru pedagogicznego Wielkopolski Kurator Oświaty prosi o nieangażowanie się Państwa Dyrektorów w protesty społeczne. Jakakolwiek forma agitacji politycznej na terenie szkoły lub placówki jest niedopuszczalna. Forma edukacji zdalnej nie zwalnia z obowiązku informowania uczniów o zasadach bezpieczeństwa, określonych w § 1 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020, poz. 1871). Jednocześnie przypominam o Państwa odpowiedzialności i obowiązkach w zakresie nadzoru pedagogicznego oraz przestrzegania zasad etyki zawodowej przez nauczycieli. / Wielkopolski Kurator Oświaty, Robert Gaweł".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro