Reklama
Reklama

Poznańska branża gastronomiczna szykuje się do drugiego protestu

Pierwszy protest odbył się w niedzielę | fot. Przemysław Łukaszyk
Pierwszy protest odbył się w niedzielę | fot. Przemysław Łukaszyk

Odbędzie się we wtorek w południe na Starym Rynku.

Zdaniem przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej, zamknięcie restauracji dla gości i danie im możliwości serwowania dań jedynie na wynos jest dla nich "gwoździem do trumny". Nie poddają się jednak i szykują drugą odsłonę protestu.

- Po pierwszym wyjściu na ulice czas na kolejne kroki, dlatego 3 listopada organizujemy #GASTROPROTEST i serwujemy CZARNĄ POLEWKE DLA RZĄDU RP - informują organizatorzy. - Stawiamy się, aby okazać nasz sprzeciw dla obecnej sytuacji w jakiej znalazła się branża gastronomiczna przez nieprzemyślane decyzje Rządu. Protestujemy pokojowo i wspólnie. W dniu protestu na ręce Marszałków Województw zostanie przekazana petycja Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej - dodają.

Branża domaga się od rządu m.in. przedstawienia merytorycznego planu wychodzenia z kryzysu, 6-miesięcznego zwolnienia pracodawców i pracowników z ZUS, ustalenia stałej stawki 5% VAT na produkty i usługi, utworzenia Funduszu Wsparcia Gastronomii, a także zniesienia ograniczeń czasowych otwarcia wszystkich lokali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro