Reklama
Reklama

Keczupem wysmarowali figurę św. Józefa. Sprawą zajmuje się policja

fot. parafia pw. św. Józefa w Pile
fot. parafia pw. św. Józefa w Pile

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na terenie Piły.

Jak opisuje portal asta24.pl, na terenie parafii pw. św. Józefa w Pile doszło do profanacji. Nieznani sprawcy weszli na teren kościoła i dokonali tu zniszczeń. Pomazali "mazią przypominającą keczup" figurę świętego Józefa stojącą przed świątynią. Wymazano też krzyż, dwie gabloty i baner.

Czerwoną maź udało się zmyć, jednak proboszcz nie ukrywa, że boi się powtórzenia takiego aktu wandalizmu. - Jeżeli ktoś się pofatygował i z taką punktową dokładnością profanuje punkty należące do kultu, to jest to uderzenie wprost w religię i w Boga - powiedział w rozmowie z lokalnym portalem ks. Ryszard Ryngwelski, proboszcz parafii. Sprawę zgłoszono policji.

Atak na figurę świętego Józefa wywołał reakcję "Pilskich Patriotów". - Nie jesteśmy tutaj dziś bo prezes tak chciał. Jesteśmy tu dziś bo czujemy potrzebę stanąć w obronie kościołów, pomników i wiernych. Stoją tu również ci którzy popierają prawo kobiet do decydowania o swoim ciele. Nie pozwolimy jednak, by rozwydrzona banda bezcześciła pomniki i kościoły. Nasi koledzy stają solidarnie przed kościołami wszystkich polskich miast dając opór lewackiej hołocie, która próbuje zawłaszczyć strajk kobiet do swoich urojonych działań. Na ulicach polskich miast trwają walki. Anarchistyczne bojówki wzięły pałki i noże, są pierwsze ofiary ich działań - napisali na Facebooku. - Zapowiadacie wojnę? Możemy podjąć tę rękawicę, ale wydaje nam się, że nie jesteście świadomi konsekwencji tych działań. Opinie na temat słuszności protestu są u nas różne. Z pewnością nikt wam prawa do protestu nie odbiera. Po prostu nalegamy byście to robili w cywilizowany sposób - dodali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro