Reklama

Nowe Solarisy trafiły do podpoznańskiej gminy

fot. Urząd Gminy Kleszczewo
fot. Urząd Gminy Kleszczewo

W środę odbyło się ich oficjalne przekazanie.

Tylko Solaris był zainteresowany wyprodukowaniem 9 autobusów dla Kleszczewa. Zaproponował, że wykona zamówienie za 10,5 mln złotych. Tymczasem gmina przeznaczyła na ten cel o milion złotych mniej. Ostatecznie Kleszczewo zdecydowało się zwiększyć budżet i tym samym podpisać umowę z Solarisem.

Dwa pierwsze autobusy z fabryki w Bolechowie dotarły do podpoznańskiej gminy już w lipcu. Sześć kolejnych przekazano do Kleszczewa w środę. Do odbioru pozostał jeszcze jeden pojazd - odrobinę krótszy od pozostałych.

- Zakupione autobusy są wyposażone w czterosuwowy silnik Diesla o mocy 204 kw, spełniający normę czystości spalin Euro VI - Cummins. Skrzynia biegów z przekładnią automatyczną 4 biegową. Komora silnika jest wyposażona w automatyczny system detekcji i gaszenia pożarów. Instalacja hamulcowa - dwuobwodowa, pneumatyczna z systemem ABS/ASR (EBS). Konstrukcja nadwozia jest wykonana jest w sposób pozwalający na osiągnięcie trwałości bez naprawy głównej przez minimum 10 lat - informowała w lipcu gmina.

Pasażerowie w każdym autobusie mają do dyspozycji 36 miejsc siedzących, w tym 19 na niskiej podłodze. Maksymalnie na pokład może wejść 90 pasażerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro