Reklama
Reklama

Nawet 500 zł za liście zalegające na chodniku czy drodze rowerowej

fot. SM
fot. SM

A do tego taka sama kara za używanie dmuchaw do liści.

Listopad tuż tuż, a co za tym idzie przed nami okres, gdy na chodnikach i drogach pojawiać się będzie najwięcej spadających liści. Straż miejska przypomina, że zarządcy nieruchomości muszą dbać o czystość na jej terenie. - Upadek na mokrych liściach z pewnością do przyjemności nie należy... tak samo jak zapłacenie nawet 500 zł mandatu - tłumaczą.

- Interwencję dotyczącą tego problemu przeprowadzili m.in. strażnicy ze Starego Miasta, którzy zareagowali na zgłoszenie operatora monitoringu. Zauważył on ścieżkę rowerową zasypaną liśćmi, uwaga został przekazana do patrolu, który potwierdził informację. Liście zostały posprzątane przez osoby odpowiedzialne praktycznie natychmiast. Teraz jest zdecydowanie bezpieczniej - dodają.

My dodatkowo przypominamy o obowiązującym w Poznaniu zakazie używania dmuchaw do liści. Tymczasem co jakiś czas docierają do nas sygnały, że wiele osób używa takiego sprzętu mimo zakazu. Zakaz wprowadzono 4 sierpnia na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Ma sprawić, że wyeliminowana zostanie "emisja wtórna pyłu", a co za tym idzie poprawi się jakość powietrza w mieście.

Dmuchaw nie wolno używać na terenach miejskich, prywatnych oraz należących do spółdzielni mieszkaniowych. Zakaz obowiązuje przez cały rok. Za jego złamanie może grozić 500 złotych mandatu, a nawet sprawa w sądzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro