Reklama
Reklama

W Poznaniu ma powstać pierwszy w Polsce azyl dla egzotycznych zwierząt

fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Będzie nosił imię "Nieumarłych" - tygrysów uratowanych z granicy polsko-białoruskiej.

Dobrą informację przekazali pracownicy poznańskiego ZOO. - Pierwszy w Polsce azyl dla zwierząt egzotycznych i dzikich powstanie w Poznaniu! Nieumarłe przyniosły ten dar. Azyl zostaje ufundowany i przekazany Władzom Miasta Poznania przez Fundację On The Wild Side. Będzie nosił imię Nieumarłych. Ultranowoczesny, zapewniający dobrostan, leczenie i rehabilitację, dedykowany dużym drapieżnym i kopytnym. Nasze marzenie spełnia się - napisali na Facebooku.

Najlepszy manicure w Swarzędzu Najlepsza fryzura w Swarzędzu #wonderlandpolska #peselniemaznaczenia
REKLAMA

Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale azyl to świetna wiadomość dla wszystkich egzotycznych i dzikich zwierząt w Polsce, które znalazły się w trudnej sytuacji. Przypomnijmy, że już w grudniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia o planie utworzenia azylu dla tygrysów w naszym mieście. Wówczas marszałek zadeklarował, że przekaże poznańskiemu ZOO teren hipodromu Wola.

Rok temu pracownicy poznańskiego ZOO pospieszyli z pomocą tygrysom, które utknęły na granicy polsko-białoruskiej. Były w bardzo złym stanie, ale udało się je uratować. Do Poznania trafiło 7 wielkich kotów. 5 z nich po mniej więcej miesiącu przetransportowano do azylu w Hiszpanii. W naszym mieście pozostały dwa - Gogh i Kan.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cały Poznań w korkach: "śnieg w grudniu - kto by się spodziewał?"
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
58.12 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro