Reklama

Kibice Kolejorza również wyszli na ulice. "Za naród podzielony, piekło was pochłonie"

fot. facebook.com/ultraskolejorz
fot. facebook.com/ultraskolejorz

Podczas wieczornych protestów na ulicach Poznania pojawiają się również kibice Lecha.

- Kolejorz anty PiS i anty Antifa - napisano w poście na profilu "Lech Poznań Ultras", zamieszczając zdjęcie wykonane pod Okrąglakiem - grupa kibiców, skandująca m.in. "PiS, PO jedno zło" trzyma na nim transparent z hasłem "Za naród podzielony, piekło was pochłonie". Post udostępniono na znacznie większym profilu "Kibice Lecha Poznań".

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W środę fani Kolejorza w zorganizowanej grupie, wznosząc okrzyki znane ze stadionów, przeszli w rejonie ronda Kaponiera tuż obok protestujących przeciwko decyzji TK. To wywołało małą panikę wśród tych drugich, choć na pojawiających się w internecie nagraniach widać i słychać, że kibice nikogo fizycznie nie zaatakowali.

Fanów Kolejorza można oczywiście spotkać na masowych protestach, jednak zorganizowane grupy działają inaczej, choćby pilnując kościołów. Ponadto kibicom nie podoba się obecność lewicowych bojówek - wiele osób to je oskarża o wtorkowy atak pod kościołem przy ul. Fredry. "Antifa chu**, Kolejorz was wymorduje" skandowali w środę kibice, maszerując przez miasto.

Kibice zadeklarowali ponadto renowację pomnika 15. Pułku Ułanów Wielkopolskich, który ucierpiał podczas weekendowych protestów.

Poniżej komentarz do całej sprawy, zamieszczony na profilu "Kibice Lecha Poznań". Pisownia oryginalna.

"Atmosfera na ulicach miast w całej Polsce jest wyjątkowo gorąca. Ostatnich kilka dni pokazało, że skala niezadowolenia społecznego jest olbrzymia. Kryzys gospodarczy, obostrzenia związane z pandemią, decyzja Trybunału Konstytucyjnego, a także działania rządu paraliżujące funkcjonowanie społeczeństwa wyprowadziły Polaków na ulice.

Kibice również nie są obojętni, na to, co dzieje się wokół. Wielu z nas brało udział w manifestacjach wspierających Polki. Jednakże nigdy nie będzie naszej zgody na niszczenie dziedzictwa kulturowego, zabytków, czy przerywanie obrządków religijnych. Nie zamierzamy jednak bronić jakichkolwiek oprawców - bez względu na to czy są w sutannach czy bez - tylko ofiary.

Wykorzystywanie tragedii kobiet przez lewicowe i anarchistyczne ugrupowania usiłujące zbić kapitał polityczny to kolejna rzecz, z którą nie możemy się zgodzić. Mamy świadomość, że mainstreamowe, poszukujące taniej sensacji media będą starały się nas skłócić, będą starały się wmówić każdemu czytelnikowi swoją "jedyną prawdę" i wykreować rzeczywistość w celu osiągnięcia własnych korzyści. Zmagamy się z tym od wielu lat.

Doskonale rozumiemy protest kobiet. Ale na wandalizm, niszczenie zabytków, pomników nie pozwolimy. Nie dajmy się podzielić."


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro