Reklama
Reklama

Kościół wystąpił z roszczeniami wobec MTP. Jaśkowiak: "jestem zbulwersowany"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MTP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MTP

Jacek Jaśkowiak w trakcie środowej konferencji o sytuacji w Poznaniu przyznał, że nie rozumie posunięcia Kościoła Katolickiego.

W trakcie konferencji poruszono kwestię trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża targowa. - W Poznaniu mamy około 1000 przedsiębiorców, którzy żyli z usług świadczonych na rzecz targów. Ten problem jest nie tylko w Poznaniu. Nie ma dobrych perspektyw dla tej branży - mówił.

Jak jednak zauważył, nie jest to jedyny problem największego gracza targowego w Poznaniu, a więc Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Dwie parafie wysunęły roszczenia w zakresie terenu MTP. Tam kiedyś był m.in. cmentarz. Jestem zbulwersowany. To nie jest moment, gdy należy upominać się o pieniądze, nawet gdyby były zasadne, a mam w tym zakresie duże wątpliwości - powiedział Jaśkowiak. - Nie dość, że szefostwo MTP podjęło się zadania budowy szpitala polowego, to dostają kolejne ciosy, ze strony Kościoła Katolickiego - dodał.

Równocześnie prezydent zapewnił, że obecnie modernizacja Hali Arena, którą będą przeprowadzać MTP, nie jest zagrożona. - Targi sprzedały teren parkingu w rejonie Grunwaldzkiej i dysponują środkami na to, by zmodernizować Arenę. Mam nadzieję, że w przyszłości będą mogły się tam odbywać imprezy sportowe i kulturalne. Tego sobie i państwu życzę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro