Reklama

Na Fredry zaatakowano "obrońców" kościoła. Użyto noża?

Tak ma wyglądać noga uczestnika zajścia po ataku | fot. Czytelnik
Tak ma wyglądać noga uczestnika zajścia po ataku | fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem.

- Polowanie na ludzi na Fredry. Antifa w akcji. Pałki teleskopowe, gaz łzawiący. Dumni? Tego chcecie - pyta na Facebooku Jarosław Pucek. I pokazuje nagranie sprzed kościoła:

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Polowanie na ludzi na Fredry. Antifa w akcji. Pałki teleskopowe, gaz łzawiący. Dumni? Tego chcecie?

Opublikowany przez Jarosław Pucek Wtorek, 27 października 2020

W tej sprawie napisał do nas jeden z uczestników zajścia. - Staliśmy pod kościołem na Fredry w grupie świeckich katolików, aby uniemożliwić ewentualne przerwanie Mszy Świętej, gdy nagle z zaskoczenia zostaliśmy napadnięci przez bojówkę Antify. Mieli grube, drewniane kije, metalowe pałki, gaz pieprzowy i nóż. Nie było żadnych utarczek słownych, od razu zaatakowali, spryskali nas gazem, a następnie tłukli drągami i pałkami teleskopowymi. Nasza grupa nie skandowała żadnych haseł, nie mieliśmy transparentów, nikt nie był uzbrojony - napisał.

O wieczornym zajściu z sejmowej mównicy mówił poseł Konfederacji Robert Winnicki. - Macie już dzisiaj krew na rękach - grzmiał do lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Radio Poznań twierdzi, że za atakiem stoją uczestnicy protestu przeciwko orzeczeniu TK w sprawie aborcji.

Gazeta Wyborcza podaje, że policja interweniowała w tym miejscu przed godziną 20.00. Miano pouczyć uczestników, jednak wedle relacji gazety żaden z uczestników nie zgłosił przestępstwa, ani nie poinformował funkcjonariuszy, jakoby użyto noża.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro