Reklama
Reklama

W środę kobiety "nie idą do roboty". Prezydent Poznania apeluje do pracodawców, by nie zniechęcali pracownic do udziału w strajku

archiwum | fot. Renata Winczewska
archiwum | fot. Renata Winczewska

Jutro część poznanianek nie zamierza iść do pracy.

W środę, w ramach sprzeciwu wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego, część kobiet zamierza nie iść do pracy, by w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W środę nie idziemy do roboty! Bierzemy urlop na żądanie. Bierzemy urlop bezpłatny. Bierzemy urlop na oddanie krwi. Zamykamy firmę, sklep, punkt handlowy. Albo po prostu - nie idziemy do roboty! Skoro Polska nie działa, zatrzymajmy ją! I zróbmy sobie nową - zachęcają organizatorzy z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Ogólnopolski protest kobiet poparło wielu samorządowców, w tym prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jutro odbędzie się ogólnopolski strajk kobiet. Wszystkie pracownice urzędu, które zamierzają do niego dołączyć, mają do tego prawo i mogą liczyć na naszą przychylność. Apeluję też do innych pracodawców, by nie zniechęcali kobiet do udziału w strajku. One walczą o swoje prawa! Wspierajmy je i solidaryzujmy się z nimi - napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym prezydent Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro