Reklama
Reklama

Szpital tymczasowy powstaje na MTP: "Liczymy na każdą parę rąk, każde wsparcie"

fot. MTP

Zgodnie z planem Wielkopolska ma być jednym z pierwszych województw, w którym ruszy szpital tymczasowy dla pacjentów z koronawirusem.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się dziś z grupą roboczą zajmującą się budową szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zgodnie z założeniami tymczasowy szpital ma docelowo pomieścić około 500 łóżek oraz dodatkowych ponad 40 łóżek respiratorowych. Działania placówki tymczasowej będzie nadzorował szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Jak informują przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego obecnie trwa kompletowanie kadry medycznej - w tej sprawie wojewoda rozmawiał już z Wielkopolską Izbą Lekarską i Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. Niebawem ma ruszyć strona rekrutacyjna dla lekarzy, pielęgniarek, techników elektroradiologii, ratowników i opiekunów medycznych czy wolontariuszy, którzy będą chcieli pracować w szpitalu tymczasowym. Liczymy na każdą parę rąk, każde wsparcie. Ta pomoc jest bezcenna - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

W związku z organizacją szpitala covidowego na terenie MTP wojewoda powołał również pełnomocników - ds. medycznych doktor Luiza Maria Korol i ds. technicznych - Krzysztof Kołcz, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Stworzenie szpitala to ogromne wyzwanie organizacyjne, zarówno w aspekcie jego budowy, jak i późniejszego funkcjonowania. Na dziś prace przebiegają zgodnie z planem i wszystko wskazuje na to, że do końca listopada uda się rozpocząć funkcjonowanie placówki. Jestem zbudowany współpracą z miastem, MTP i szpitalem przy Szwajcarskiej. Na bieżąco rozwiązujemy problemy, które pojawiają się na horyzoncie. Robimy to po wielkopolsku, czyli porządnie - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

O szczegółach przedsięwzięcia wojewoda wielkopolski poinformuje w najbliższych dniach wspólnie z prezydentem Poznania na specjalnej konferencji prasowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro