Reklama
Reklama

Już 50 pracowników szpitala przy Szwajcarskiej z koronawirusem. Rusza budowa szpitala na MTP

fot. UMP

Jest prośba do wojewody o skierowanie lekarzy do placówki.

W poniedziałek pisaliśmy o 47 pracownikach szpitala zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziś sytuacja jest jeszcze gorsza. Zakażonych jest już 50 osób, z czego 3 są hospitalizowane. Na kwarantannie są kolejne osoby, które miały z nimi kontakt.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak w rozmowie z TVN24 mówi Joanna Żabierek, rzeczniczka prezydenta Poznania, dyrekcja szpitala zwróciła się z prośbą do wojewody o pomoc i skierowanie do lecznicy lekarzy. Głównie chodzi o anestezjologów i pielęgniarki.

Równocześnie rzeczniczka przyznała, że miasto otrzymało już polecenie od wojewody, by przygotować na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich szpital polowy. Obiekt ma być gotowy w ciągu maksymalnie 2 tygodni. Będzie zlokalizowany w "czteropaku" i pomieści łóżka dla 500 pacjentów. Koszt budowy szpitala tymczasowego szacuje się na 2,1 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro