Reklama
Reklama

"Tragiczna sytuacja w Centrum Medycznym HCP". Ratownicy i pielęgniarki z SOR zeszli z dyżuru

fot. Red
fot. Red

Zdaniem naszych czytelników powodem jest sytuacja w szpitala spowodowana przez Covid-19.

- Tragiczna sytuacja w Centrum Medycznym HCP. Brak jakiejkolwiek obsady pielęgniarskiej i ratowniczej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, który zszedł z dyżuru po rozmowie z Kierownikiem Oddziału oraz Pielęgniarką Naczelną. Ma to związek z sytuacją, o której wcześniej informowały media: brak miejsca dla izolowanych pacjentów, odmowa wydania środków ochrony indywidualnej, brak skierowania kadry lekarskiej na kwarantannę po bezpośrednim kontakcie z zakażonym lekarzem, który zresztą tylko pod naporem personelu pielęgniarskiego i ratowniczego został zgłoszony do sanepidu. Kadra zarządzająca nie potrafi zadbać o personel, więc jak ten personel ma zadbać o pacjentów? Szumnie ogłoszono otwarcie oddziału covidowego, nic takiego jednak się nie wydarzyło, ponieważ nikt z personelu nie zgodził się na warunki zaproponowane przez osoby odpowiadające za tworzenie tego miejsca. Dramat szpitala, dramat pacjentów, dramat personelu - pisze nasz czytelnik.

- Ratownicy z SOR szpitala HCP zeszli z dyżuru, powodem brak sprzętu ochronnego - napisał kolejny.

Jak ustalił dziennikarz wtk.pl, rzeczywiście ratownicy odmówili dziś pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Czy ze względu na brak bezpieczeństwa? Trudno powiedzieć, na pewno warunkuje to wiele czynników, ale tak faktycznie taka sytuacja miała miejsce i na oddziale zostali sami lekarze i lekarze stażyści. SOR działa, natomiast ratownicy faktycznie odmówili pracy i gremialnie wszyscy odeszli od łóżek - powiedział dziennikarzowi wtk.pl pracownik SOR-u.

Dyrekcja placówki zapewnia, że nie ma mowy o brakach chociażby w sprzęcie ochronnym. - Co prawda było dzisiaj więcej osób z L4, dlatego tych osób nie ma, ale zastąpieni zostali innymi osobami. Zdarza się, że ktoś choruje, sadzę że jest to spowodowane wzmożoną zachorowalnością. Kilku ratowników dzisiaj dostało L4, więc oddelegowaliśmy ratowników z innych oddziałów - powiedział wtk.pl Lesław Lenartowicz, prezes Centrum Medycznego HCP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro