Reklama
Reklama

Drogowcy na Krzywoustego: zamknęli wiadukt nad trasą w ciągu ulicy Szwedzkiej!

fot. Google Street View
fot. Google Street View

We wtorek kierowcy, którzy próbowali z ulicy Szwedzkiej dostać się na Krzywoustego w kierunku A2, nie kryli zdziwienia.

Okazało się, że zamknięto wjazd na wiadukt nad Trasą Katowicką. Tymczasem korzystają z niego także autobusy komunikacji zbiorowej. - Linia nr 181 do piątku będzie kursować objazdem przez Wiatraczną, Kurlandzką i Bobrzańską - powiedział nam dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich potwierdza, że zamknięto jezdnię w kierunku Krzywoustego na wiadukcie w ciągu ulicy Szwedzkiej. Nie chodzi o wiadukt w ciągu Kurlandzkiej, ten zostanie zamknięty w przyszłym tygodniu ze względu na jego zły stan. - Musieliśmy zamknąć wjazd na wiadukt w ciągu Szwedzkiej, bo kierowcy zjeżdżając z wiaduktu wjechaliby prosto w roboty drogowe na Krzywoustego, które się tutaj dzisiaj zaczynają - tłumaczy rzeczniczka ZDM.

Zakład Robót Drogowych pracuje na dwóch jezdniach ulicy Krzywoustego. Na wyjazdowej z Poznania właśnie w rejonie Szwedzkiej i Gianta, a na wjazdowej do Poznania w rejonie ulicy Przeskok. Niestety tworzą się tutaj spore korki, bo wyłączony z ruchu jest prawy pas jezdni. Kierowcy wjeżdżający do miasta stoją już za węzłem Poznań Krzesiny. W najbliższych dniach trzeba się tu liczyć z utrudnieniami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro