Reklama

Produkcja amfetaminy na posesji. Policjanci przejęli narkotyki

fot. KPP Kępno

Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn.

Policjanci Zespołu do walki z przestępczością narkotykową, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, uzyskali informację, z której wynikało, iż na terenie jednej z posesji w gminie Baranów może być prowadzona produkcja amfetaminy. Wstępne ustalenia potwierdziły się.

W ubiegłym tygodniu policjanci weszli na teren wspomnianej posesji i zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Baranów. W pomieszczeniu, gdzie przebywał znaleziono blisko 840 gramów amfetaminy oraz półprodukty służące do jej produkcji. Niemal w tym samym czasie, kolejna grupa policjantów, w na jednej z ulicy w Baranowie, zatrzymała drugiego ze sprawców- 29-letniego mieszkańca Baranowa. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony działaniem i ustaleniami policjantów, którzy w jego samochodzie odnaleźli blisko 100 gramów amfetaminy - relacjonuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że zatrzymani ukryli kolejną dużą partię narkotyków w jeszcze jednym miejscu. W wyniku przeszukania odnaleziono ponad 1700 gramów amfetaminy w postaci proszkowej oraz blisko pół litra tzw. "płynnej amfetaminy", z której można wyprodukować co najmniej 600 gram wysokiej jakości narkotyku w postaci proszkowej
- dodaje rzecznik.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Niewykluczone, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro