Reklama
Reklama

Poznański poseł PiS który napisał wniosek do TK kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich?

fot. Bartłomiej Wróblewski @ FB

Według nieoficjalnych ustaleń "Gazety Wyborczej" PiS zgłosi we wtorek kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na następcę Adama Bodnara.

5-letnia kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich zakończyła się we wrześniu. Adam Bodnar zgodnie z ustawą o Rzeczniku Praw Obywatelskich będzie pełnił funkcję do czasu wybrania jego następcy. Wobec nieoficjalnych doniesień "Gazety Wyborczej" może nim zostać Bartłomiej Wróblewski. Poznański poseł PiS był jednym ze współautorów wniosku do TK o zbadanie zgodności z konstytucją aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego upośledzenia płodu.

Według "Gazety Wyborczej" PiS zgłosi we wtorek Bartłomieja Wróblewskiego na następcę Adama Bodnara. Właśnie we wtorek mija ostateczny termin zgłaszania kandydatur na to stanowisko. Co ważne zgodę na powołanie nowego rzecznika praw obywatelskich musi wyrazić jeszcze Senat. Jak ustalili dziennikarze gazety PiS porozumiało się w tej sprawie z PSL-em, choć Ludowcy temu zaprzeczają. Dementuję wszelkie pogłoski o poparciu dla kandydatury posła Wróblewskiego. Nie ma i nie będzie mojej rekomendacji dla polityka partii rządzącej zarówno w Sejmie jak i Senacie - napisał na Twitterze szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
30.46 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro