Reklama
Reklama

Kolejny "spacer" protestacyjny w Poznaniu. Trasa została podzielona na stacje

fot. Renata Winczewska
fot. Renata Winczewska

Protestujący zamierzają odwiedzić dziś cztery "stacje".

Od godziny 16:00 w Poznaniu i wielu innych miastach Polski trwa protest przeciwko czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego pojawili się w wielu ważnych punktach miasta i zablokowali ruch. Cała sytuacja spowodowała ogromne korki i utrudnienia na poznańskich ulicach.
To nie koniec akcji zapowiedzianej na dziś. O godzinie 19:00 protestujący wybiorą się na "spacer". Wyruszą z Placu Wolności.

Organizatorzy zapowiadają, że dzisiejsza "trasa spacerowa, rekreacyjna i zdrowa, podzielona została na stacje". Pierwszą stacją jest siedziba PiS przy ul. Młyńskiej. Podziękujemy za zmysł logistyczny poznańskim działaczom PiS, bo dzięki temu przeprowadzka do aresztu, która ich czeka, będzie bardzo sprawna - piszą organizatorzy.
Następnie protestujący przemaszerują pod kurię poznańską. Trzecią stacją będzie ulica Serafitek, gdzie mieści się siedziba TVP. Pójdziemy na ul. Serafitek podziękować Jarkowi Kurskiemu za to, że stworzył machinę propagandową godną Stalina za nasze pieniądze, które mogłyby być spożytkowane w jakiś mniej sensowny sposób, np. na opiekę zdrowotną - zapowiadają organizatorzy. Następnie zgromadzeni udadzą się na ulicę Mostową. Pocałujemy klamkę biura poselskiego poznańskiego współautora wniosku do Trybunału nieKonstytucyjnego, Bartłomieja Wróblewskiego - dodają.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 26.10.2020 r., godz. 19.40
  Aktualizacja
  poniedziałek, 26.10.2020 r., godz. 19.40
  Jak informuje MPK z powodu manifestacji na Placu Wolności zmienione zostały trasy linii tramwajowych. Linia nr 5, 6, 16 skierowane zostały objazdem przez rondo Śródka, pl. Wielkopolski i Mielżyńskiego a linia nr 9 i 1 skierowane zostały przez ul. Matyi i Towarową.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 26.10.2020 r., godz. 20.33
  Aktualizacja
  poniedziałek, 26.10.2020 r., godz. 20.33
  Jak relacjonuje reporter Telewizji WTK przed siedzibą polityków PiS doszło do kolejnych incydentów. W stronę policjantów, którzy otoczyli budynek rzucono petardy hukowe. Na "spacer" podobnie jak w ostatnich dniach wybrało się kilka tysięcy osób.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 26.10.2020 r., godz. 21.29
  Aktualizacja
  poniedziałek, 26.10.2020 r., godz. 21.29
  Tłum protestujących mija rondo Rataje. Idą pod siedzibę TVP3, przy ul. Serafitek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro